İletişim Bilgileri

Kiralık Sepetli Vinç

Vinç Kiralama Hizmetleri

Kiralık Sepetli Vinç
Marmara Vinç, Gebze, ilçeleri ve yakınlarında profesyonel olarak vinç ve sepetli vinç kiralama, yükleme boşaltma, indirme, montaj, jeneratör, konteyner ve sanayi makinaları taşımacılığı hizmeti vermektedir.
Firmamız, Vinç Platform İle Dış Cephe Cam Temizlikleri Hizmetleri alanında müşteri memnuniyetini esas kabul etmiş olup, hızlı, güvenli, dikkatli ve yetişmiş ehliyetli profesyonel personeliyle Türkiye’nin önde gelen şahıs ve firmalarına başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Sepetli Vinç Nedir, Ne İşe Yarar?

Kiralık Sepetli Vinç
Kiralık Sepetli Vinç

Sepetli vinç daha çok merdiven kullanılarak erişilemeyen yerlerde kullanılır. Sepetli vinç kullanımı özellikle itfaiyeciler, enerji nakil hattı çalışanları tarafından tercih edilir. Sokak lambaları ya da enerji hatları bakım onarım işlerinde çalışanların kullandıkları vinçler sepetli vinçlerdir.

Sepetli Vinç Tanımı

Sepetli vinç nedir dendiğinde, çalışma güvenliği açısından riskli bölgelerde görev yapmak zorunda kalan insanların güvenliğini sağlamak için kullanılan ve araçların üzerinde bulunan korunaklı platformlardır denilebilir.

Kiralık vinç yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sepetli Vinç Kullanımının Avantajı

Sepetli vinç kullanımında en önemli avantaj, insan emeği ve gücü ile yapılması planlanan fakat ulaşılması tehlikeli ve riskli yerlere güvenli bir şekilde erişilmesine olarak sağlanmasıdır. Böylece insan gücünün olabilecek en verimli şekilde kullanılması sağlanır. Sepetli vinç kullanımı işlerin yapım aşamasında süreden ve insan gücünden tasarruf edilmesine yol açarlar.

Sepetli Vinç Çeşitleri

Sepetli vinç türleri kullanılacakları işe göre belirlenir. Başlıca çeşitler şunlardır:

 • 20 metre modeller
 • 25 metre modeller
 • 30 metre modeller
 • 43 metre modeller
 • 45 metre modeller
 • 53 metre modeller
 • 60 metre modeller
 • 65 metre modeller
 • 68 metre modeller
 • 70 metre modeller
 • 84 metre modellerdir

Bütün modeller hareketli olarak kullanılabilir.

Örümcek Platform Ve Makaslı Platform

Örümcek platformlar ile makaslı platformlar da piyasada çok kullanılan sepetli vincin modelleridir. Piyasada bulunan ve kendinden yürüyen, eklemli ya da eklemsiz platformlu modellerden bazılarına ‘’Örümcek’’ adı verilir. Örümcek daha çok kapalı çalışma sahaları için uygundur.

Makaslı platformlar olarak bilinen bir başka tür sepetli vincin çeşididir. Makaslı platform, kamyonla çalışılması planlanan sahaya getirilerek kurulumu yapılır. Bu modeller ile çalışıldığı zaman zarfında kamyona gereksinim yoktur. Makaslı platformlar daha çok sanayiide kullanım alanı bulurlar. Makaslı platformların alt çeşitleri vardır. Bu çeşitler şunlardır:

 • Kendinden yürüyüşlü
 • Dizel makaslı,
 • Elektrikli makaslı platformlardır.

20 -25 Metre Vinç Modeli Özelliği

20-25 Metrelik vinçler için en uygun taşıma aracı 3.50 ton hafif kamyondur. Özellikle şehir içinde çok rahat kullanılabilen modellerdir. Dar sahalar konumlanan, yüksek mesafelere ulaşılması için tercih edilirler.

30 Metre Vinç Modeli Özelliği

30 Metrelik vinç modelleri için taşıma aracı olarak 7.50 ton kamyonlar tercih edilir. Bu modeller çabuk ve kolay çalışabilme şartları sağlarlar. Daha çok yüksek yapılara, reklam panolarına ya da direklere ulaşmak için tercih edilir.

45 Metre Vinç Modeli Özelliği

45 Metrelik vinç modellerini taşımak için 15 tonluk kamyonlar uygundur. İnşaatlar ve yüksek yapılarda çalışma şartlarını kolaylaştırırlar.

53 Metre Vinç Modeli Özelliği

53 Metrelik vinç modelleri ise 26 tonluk kamyonlar ile taşınmalıdır. Mesafe çok yüksek olduğu için çabuk, kolay ve güvenli olarak işlerin tamamlanması başka türlü mümkün değildir.

72 Metre Vinç Modeli Özelliği

72 Metrelik vinç modelleri ise en az 32 tonluk kamyonlar ile taşınmalıdır.

Ayrıca Gebze vinç firmalarına bakabilirsiniz.

Vinç Kullanım Sahası

Sepetli vinçlerin kullanıldığı alanlar çok çeşitlidir. Sepetli vincin başlıca kullanım alanları şunlardır:

 • Yüksek yapıların cam temizliğinde,
 • Yüksek yapıların tadilat işlerinde,
 • Baca bakımı ve montajında,
 • Tabela, branda, vinil gerilmesi,
 • Enerji santralleri onarımı,
 • Rüzgar gülü kanat bakımı,
 • Televizyon, sinema çekimleri,
 • Yüksek yapıların boya, sıva, montaj vb. işlerinin yapılması sırasında kullanılırlar.

Sepetli vinç kullanımı pratik bir görünümde olsa dahi mutlaka profesyonel kişiler tarafından kullanılmalıdır. Sepetli vinç operatörü de tıpkı diğer vinç operatörlerinin olduğu gibi ‘’Kaldırma ve Yükleme Tipi İş Makinesi Kullanım Operatörlük Belgesi’’ sahibi olmalıdır.    Operatörlük belgesi olmadan çalışmak kanunlara aykırı olup, cezai müeyyidesi vardır.

Gebze Kiralık Sepetli Vinç
Sepetli Vinç Faaliyet Alanları Nelerdir?

Ağır kaldırma faaliyetleri başta olmak üzere; nakliye ve kaldırma sistemleri, proje hazırlama ve planlama hizmeti, teknik ve mühendis desteği, ağır nakliye ve montaj ve demontaj ile birden çok hizmeti bünyesinde barındıran sepetli vinç kiralama hizmeti, birden çok alanda da kullanım avantajı taşımaktadır.

İnşaat alanında, rıhtımlarda ve gemilerde başta olmak üzere; gıda ve şantiye alanlarında da geniş bir hizmet ağından söz etmek mümkündür. Bu bakımdan; kullanım alanına ve kullanım ihtiyacına göre de çeşitlilik taşıyan vinçler; zincirli, halatlı, mobil ve paletli gibi birden çok çeşitliliğe de sahip olmaktadır. Vinç çeşitleri, kullanılacak alan tercihine göre faaliyet göstermektedir.

Çalışma alanına göre çeşitlenmiş olan vinçler, sunulmakta olan kiralama avantajları sayesinde, beklentilerin hızlı ve aktif olarak karşılanmasını da kolaylıkla sağlamaktadır. Örneğin, özellikle her yere girebilme avantajı taşıyan sepetli vinç kiralama ayrıcalıklarını sunulan hizmet çatısı altında bulabilmek mümkündür. Kolay, hızlı ve aktif taşıma beklentilerinde ihtiyaçlara seslenebilen hizmet sayesinde, insan gücünden de büyük oranda tasarruf sağlanmış olmaktadır.

Bunlara ek olarak; şantiye ve sanayi bölgeleri başta olmak üzere, taşıma ve tahliye hizmet beklentilerinin tamamında sektörel bazda kullanım alanlarına kiralama hizmeti aracılığı ile erişim sağlanmaktadır. Zamanında ve hızlı taşımacılık avantajları, güvenli taşıma fırsatı doğrultusunda karşımıza çıkmaktadır.

Emin ellerde ve hızlı bir şekilde sağlanan hizmet sunumları sayesinde, zaman ve maliyet kayıplarını taşımacılık alanında geride bırakabilmek de herkes için son derece mümkündür. Ayrıca, maliyet hesaplamasının da işletmeler için en aza inmesinde, sunulan taşımacılık ayrıcalıklarının payı oldukça fazladır.

Müşterilerine her şeyden önce tam ve doğru taşımacılık için ihtiyaç duydukları beklentilere seslenen kiralama hizmeti, birden çok faaliyet sunumuyla da müşterileriyle ekip olarak çalışma bitimine kadar tamamlayıcı hizmet avantajı sağlamaktadır. Bu bağlamda, başta depolama olmak üzere; paketleme, dağıtım ve alanı önceden görerek fiyat teklifinde bulunma, gümrük hizmetleri ve teslimat hizmetleri gibi geniş bir iş sonlandırılma faaliyeti de mevcuttur.

İş teslimine kadar pek çok ayrıntı konusunda tüm beklentilere hızlı çözümlerle yaklaşmış olan kiralama hizmeti, alanında uzman çalışma ekibiyle birlikte sorunsuz iş sunumlarını yürütmektedir. Önce kalite bilinciyle A’dan Z’ye taşımacılık ihtiyaçlarında tek bir hizmet çatısı altından beklentilere cevap bulabilmek de oldukça mümkündür.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve en yeni iş makinalarıyla ağır yük taşımacılığında farkını ortaya koyan seçkin hizmet, alternatif kaldırma ve mühendislik teknik destek konularında da en yeni hizmet içerikleriyle karşımıza çıkmış olmaktadır. Bu doğrultuda; anahtar teslim proje yönetimi ve tüm taşımacılık beklentileri aynı hizmet yelpazesi altında kolaylıkla karşılanabilmektedir.

Benzer nitelikte; vinç hizmetleri ve kaldırma hizmetleri için de geniş bir ağ çerçevesinde faaliyet göstermekte olan etkin hizmet, iş makinalarından çok daha fazlasını müşterilerine kalite temeli dâhilinde sunmuş olmaktadır. Dolayısıyla, hızlı ve konforlu taşıma için de beklentiler tam karşılığını bulmaktadır.

Geleneksel taşımacılık faaliyetlerini geride bırakan hizmet sayesinde, her şeyden önce zaman ve maliyet kayıpları da rahatlıkla geride kalmaktadır. Hızlı ve ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile müşterilerin kendilerini çalışma ekibinin bir parçası olarak görmesi de oldukça mümkündür.

Bunlarla birlikte; alanında inceleme yapılarak sunulan fiyat teklifleri ayrıcalıkları ile en uygun tekliflerle, uygun makina kullanım olanaklarına sahip olabilmek de oldukça mümkündür. İş sunumundan teslim aşamasına kadar birden çok çalışmanın aynı hizmet kapsamında güvenli bir şekilde elde edilebilmesi de bir başka hizmet avantajı olarak sıralanabilmektedir. Hızlı ve etkin hizmet, beklentilerin karşılandığı ayrıcalıkla sunuluyor.

Gebze Kiralık Vinç
Gebze Vinç Firması