İletişim Bilgileri

Hiyap Kiralama

Vinç Kiralama Hizmetleri

Hiyap Kiralama
Marmara Vinç, Gebze ,ilçeleri ve yakınlarında profesyonel olarak vinç ve sepetli vinç kiralama, yükleme boşaltma,indirme, montaj, jeneratör,konteyner ve sanayi makinaları taşımacılığı hizmeti vermektedir.
Firmamız, Vinç Platform İle Dış Cephe Cam Temizlikleri Hizmetleri alanında müşteri memnuniyetini esas kabul etmiş olup, hızlı, güvenli, dikkatli ve yetişmiş ehliyetli profesyonel personeliyle Türkiye’nin önde gelen şahıs ve firmalarına başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Hiyap Kiralama

hiyap Kiralama
Hiyap Kiralama

Hiyap Kiralama iş yerlerinde, şantiyelerde, büyük depo alanlarında..vs iş sahalarında ağır tonajlı yüklerin bir yerden başka bir yere aktarılmasında, gerekli malzemelerin yukarıya çıkartılmasında ya da aşağı indirilmesinde kullanılan hiyap türü vinçlerimizi, iş türüne ve özelliğine göre kiralayabilirsiniz. Hiyap kiralama yaparak iş sahanızdaki yüksek ağırlıklara sahip malzemeleri kolayca istediğiniz noktaya taşıyabilirsiniz.
Hiyaplar, iş yerlerinizdeki işlemlerde hem size zaman tasarrufu sağlayacak hem de yüksek tonajlı malzemelerin taşınmasında ortaya çıkabilecek iş riskini azaltacaktır. Tonlarca ağırlıkla ifade edilen malzemelerin nakli, yer değiştirmesi gibi işlemler başka yöntemlerle çok daha maliyetli olacaktır. Hiyap türü vinçlerle günlerinizi alabilecek işlemleri dakikalarla ifade edilebilecek zamanlarla uygun fiyatlandırmalarla yaptırabilirsiniz.

Hiyap Kiralama ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Kiralık Hiyap ile birlikte birçok işlemi kolayca ve kısa sürede yaptırmanız mümkün. Bu işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

• Fabrika kurulumu sırasında yüksek tonajlı malzemelerin gerekli noktalara sevkiyatını yaptırabilirsiniz.
• İş sahalarındaki gerekli montaj ve montaj sökümü işlemleri için kullanabilirsiniz.
• İnşaat sektöründe, inşaat sahası içerisinde ağır yüklerin gerekli noktalara eriştirilmesi için hizmet alabilirsiniz.
• Bir noktadan başka bir noktaya taşınması gereken hassasiyet arz eden cihaz ve makinelerin zarar görmeden taşınması işlemini yaptırabilirsiniz.
• Tekne ve yat gibi deniz araçlarının sevkiyatını yapacak tır, kamyon…vb. araçlara yüklenmesi ve aynı zamanda bu araçlardan indirilmesi işlemini uygulatabilirsiniz.
• Elektrik trafosu gibi ökamyonlu-vinclüm tehlikesi bulunan bölgelerdeki montaj ve söküm işlemlerinde hiyap kullanabilirsiniz.
• Stadyum, spor salonu gibi alanlarda yüksek noktalara takılacak olan ışıklandırma sistemlerinin gerekli noktalara eriştirilmesi için hiyap vinç kiralaması yapabilirsiniz.
• Dış cephe çalışması yapılan yüksek alanlara gerekli malzemelerin sevk edilmesi için kullanabilirsiniz.
İstanbul’da hizmet veren firmamız aracılığıyla yukarıda bahsettiğimiz birçok işlemi hiyap kiralaması yaparak kısa sürede hallettirmeniz mümkün. Alanında oldukça tecrübeli olan vinç operatörlerimizin kullandığı hiyap türü vinçlerimizle makul fiyatlarla taşıma, kaldırma, indirme… vb işlemleri yüksek tonajlı malzemeleriniz için yapmaktayız. Yapılacak işlemin özelliğine göre belirlediğimiz araçlarımızla kısa sürede iş ve işlemlerinize kesin çözümler üretmekteyiz. İrtibat numaralarımız aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hiyap Vinçlerin Genel Özellikleri

Hiyap vinç kiralama işlemiyle farklı sektörlerdeki inşaat işlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Hiyap vinçlerin özellikleri ise modellerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hiyap vinçler, modellerine göre değerlendirildiğinde genel özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Hiyap vinçlerin yük taşıma kapasiteleri tasarım yapısı ve modeline göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak, 2 ila 10 ton arası taşıma kapasitelerine sahiptir.
 • Tek kırmalı vinçler, kısa mesafelere çıkabilmektedir. Aynı zamanda, bu vinçleri hafif yükler için kullanabilirsiniz.
 • Çift kırmalı vinçler ise daha yüksek mesafelerde çalışabilmektedir. Yüksekteki yapılması gereken ağır işler için çift kırmalı Hiyap vinç modelleri kullanabilirsiniz.
 • Genellikle, dar alanlarda Hiyap vinçleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü standart vinçlere göre bu vinçlerin boyutu küçüktür.
 • Hiyap vinçleri, 6 ya da 10 tekerleğe sahip olan vinçlerde de kullanabilirsiniz.

Yukarıda sıralanan özellikler doğrultusunda, Hiyap vinçlerden büyük avantajlar elde edilir. Bu vinçler, avantajlı kullanım yapılarından dolayı, sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda, iş gücü açısından da tasarruf sağlamanıza yardımcı olur. Her yere rahatlıkla hareket edebilen Hiyap vinçler, tekerlekli araçların üstünde de kullanılmaktadır. Hiyap vinç kiralama işlemiyle her türlü sektörde başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Çünkü bu vinçler pratik bir şekilde kullanıldığı için işinizi kolaylaştırır. Sepetli olarak kullanılan Hiyap vinçler, insan gücü gerektiğinde iş güvenliği sağlar. Bunun yanı sıra, kolay bir kuruluma sahiptirler. Diğer vinç modellerine göre ise kolay kurulmasından dolayı sık tercih edilmektedir.

Gebze Kiralık Vinç
Hiyap Vinçlerin Genel Özellikleri
Hiyap Vinçlerin Avantajları
Hiyap Vinçlerin Avantajları

Hiyap Vinçlerin Avantajları

Hiyap vinçdiğer vinçlere göre farklı avantajlara sahip olan yük taşıma araçlarıdır.

Bu vinçlerin mobil özelliğinin olmasından dolayı, dünyada ve ülkemizde çok sık tercih edilir. Hiyap vinçlerin bu özelliklerinin yanı sıra, avantajları da vardır. Örneğin, Hiyap vinçler, diğer vinçlere göre uygun fiyatlardadır. Dolayısıyla Hiyap vinç fiyatları araştırması yaptığınızda, uygun fiyatlı olduğunu görebilirsiniz. Genel olarak, Hiyap vinçlerin avantajlarını ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Bu vinç modelleri, tekerli araçların üzerinde de hareket edebilir. Bu durum iş gücü ve zamandan verim elde etmenize yardımcı olur.
 • Genellikle hafif yükler ve kısa mesafeler için Hiyap vinçleri tercih edebilirsiniz.
 • Hiyap türündeki vinçlere sepet eklemesi yapabilirsiniz. Bu durumda vinçlerin avantajlı kullanıma sahip olmasına yardımcı olur. Sepetli Hiyap vinçler, iş güvenliğini artırır. Bu nedenle, işçilere güven ortamı sağlar.
 • Bu vinçlerin kurulumu son derece kolay ve kısa sürede maksimum yarar sağlamaktadır.
 • Vinç sektörü sıklıkla Hiyap vinç modelini kullanmaktadır. Çünkü bu vinçler vinç sektörünü farklı bir noktaya taşımıştır.

Geniş şantiye alanlarında hızlı çalışmak için de Hiyap vinçleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, geniş şantiye alanlarında hızlı ve özgürce hareket etmek için Hiyap vinçler uygun bir seçim olacaktır. Bu vinç modelleri üretilmeye başladığı günden bu yana vinç sektöründe işlevselliği ile sık tercih edilir. Vinç kullanılmasını gerektiren işlerde Hiyap vinçlerin farklı işlevlerinden yararlanarak, istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Hiyap Vinçler Ne Kadar Ağırlık İle Çalışır?

Hiyap vinç modellerinin ağırlık taşıma kapasiteleri belli tonajlardadır.

Bu vinçlerin modelleri doğrultusunda ise taşıma kapasiteleri bir hayli merak edilir. Hiyap vinçlerin modeline bağlı olarak taşıma kapasiteleri de farklılık gösterir. Modeline göre 3 ila 110 ton aralığında taşıma kapasitesine sahip olan Hiyap vinçleri, farklı sektörel çalışmalarda kullanabilirsiniz. Model olarak kastedilen ise Hiyap vinçlerin büyüklüğüdür. Büyük araçlar doğal olarak daha büyük yüklerin taşınmasını sağlar. Ancak günümüzde sektörel olarak sık kullanılan Hiyap vinçlerin tonajlarını ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • 5 tonluk Hiyap vinçler
 • 10 tonluk Hiyap vinçler
 • 20 tonluk Hiyap vinçler
 • 30 tonluk Hiyap vinçler
 • 60 tonluk Hiyap vinçler
 • 80 tonluk Hiyap vinçler

Yukarıdaki vinç kapasiteleri, Hiyap olarak tasarlanan vinçler için geçerlidir. Gerekli eklemeler yapıldıktan sonra bu vinçlerin taşıma kapasitelerini de artırabilirsiniz. Aynı zamanda, büyük bir araç kullandığınızda da vinçlerin kapasitelerini artırma şansına sahipsiniz. Bu vinçleri taşıma kapasiteleri doğrultusunda çalışma amacınıza uygun olarak kullanabilirsiniz.

gebze kiralık vinç
Hiyap Vinç İşlevsel Özellikleri  

Hiyap Vinç İşlevsel Özellikleri  

Dünyada ilk defa İsveç Hiab markası tarafından tasarlanan Hiyap vinçler, farklı çalışma alanlarında kullanıma uygun olan iş makinalarıdır. Zamanla bu vinçler, sık talep görmeye başlamıştır.

Bu nedenle, Hiyap vinçler jenerik bir marka haline gelmeyi başarmıştır. Kamyon üstüne kurulmuş olan düzenekli kaldırma işlevi de bu vinçlerin özelliklerinden bir tanesidir. Aynı zamanda, bu vinçler kamyonların üzerinde sabit bir şekilde de çalışabilme özelliğine de sahiptir. Boyları uzun olmayan bu vinçler, çoğu firma tarafından tercih edilir. Tek ve çift kırmalı olarak tasarlanan Hiyap vinçleri, standart ya da çok ağır yükleri taşıma işlemlerinde kullanabilirsiniz. Ancak inşaat alanlarında sıklıkla çift kırmalı Hiyap vinçler kullanılır. Çift kırmalı Hiyap vinçler, ikinci kırma işleminde farklı bir yöne hareket kabiliyeti sağlar. Bu nedenle, daha uzak ve yüksek yerlere yetişmesi de mümkün olur. Mekanizması hidrolik olan Hiyap vinçlerin bu yönüyle sizlere kullanım kolaylığı sağlayacağını da söyleyebiliriz. Tekerlekli araçlarla taşınabilen Hiyap vinç modelleri hemen hemen her yere gidebilir.